Ознака: Елен Помпео

Сопругот на Елен Помпео престанал да ја гледа хит-серијата „Вовед во...

„Вовед во анатомија” е  позната како една од најдобрите, најдолготрајни телевизиски серии досега. Со седумнаесет сезони нема индиции наскоро да запре. И покрај популарноста...

Елен Помпео од „Вовед во анатомија“ им се заблагодари на лекарите

Глумицата Елен Помпео, ѕвезда на серијата „Вовед во анатомија“, во видеопорака на својот инстаграм-профил им се заблагодари на лекарите и на медицинскиот персонал за...

Елен Помпео меѓу најплатените актерки во светот

Актерката Елен Помпео по две децении во забавната индустрија и улогите во филмот „Фати ме ако можеш“ (Catch Me If You Can), серијата „Вовед...