Ознака: егзекуција

Во Иран погубен агент на Мосад поради напад во Исфахан

Иранските правосудни власти објавија информација за егзекуцијата на лице за кое тврдат дека е „агент на Мосад, вмешан во експлозија во комплекс на работилница...

Украина брутално егзекутирала повеќе од 10 руски затвореници, објави руското министерство...

Руското Министерство за одбрана денеска соопшти дека Украина егзекутирала повеќе од десет руски воени заробеници со директен истрел во главата. Министерството всушност одговори на видеото...

Во Јапонија егзекутиран маж кој уби седуммина во 2008 година бодејќи...

Во Јапонија е егзекутиран Тамохиро Като, кој во 2008 година усмрти седум, а повреди 10 луѓе во Токио. Като во 2015 година беше осуден на...

Борел: ЕУ силно ја осудува егзекуцијата на опозиционерите во Мјанмар

Поранешен пратеник од опозицијата и тројца активисти во Мјанмар беа егзекутирани, Европската Унија смета дека ова е уште еден чекор кон уривањето на правната...

Во Саудиска Арабија егзекутирани 81 човек

Во Саудиска Арабија денеска се погубени 81 човек поради злосторства поврзани со тероризмот. Помеѓу егзекутираните се и седум Ерменци и еден државјанин на Сирија, како...

Долга е раката на израелската мафија

Жена замаскирана со руса перика застрела двајца Израелци во популарен ресторан во Мексико Сити, екзекуција за која медиумите шпекулираат дека е нарачана од израелската...

Убиството на „Френки Бој“ ја разбуди италијанската мафија во Њујорк

Познатиот шеф на њујоршкото криминално семејство Гамбино, Френк Кали, е убиен пред неговиот дом. Кали (53) е погоден неколку пати од огнено оружје пред...

Во потрага по безболна смртна казна

Во САД во моментот 2.750 затвореници ја чекаат својата смртна казна. Сѐ посилни се притисоците смртоносната инјекција да биде заменета. Инјектирањето пред 40 години...