Ознака: евроамбасадори

Амбасадорите на земјите од ЕУ, предводени од Гир, во посета на...

Шефот на делегацијата на Европската Унија во Скопје, амбасадорот Дејвид Гир и амбасадорите на земјите членки на ЕУ во земјава денеска ќе престојуваат во...

Филипче на видео-конференција со евроамбасадорите: Засега успешно менаџираме со епидемијата

Министерот за здравство, Венко Филипче, и министерот за надворешни работи, Никола Димитров, денес присуствуваа на видео-конференција со амбасадорите на земјите членки на ЕУ во...