Ознака: Грција

Грците протестираа со библии и икони, министер им порача дека биометриските...

На протестот што се одржа вчера во центарот на Атина против новите лични карти, приведени се 32 лица. Со слоганот „нема дигитално електронско ропство, нема...

Едно возило беше целосно згмечено, патниците не можеа да излезат од...

„Патниците не можеа да излезат од српскиот автобус додека не дојде брзата помош. Луѓето веднаш притрчаа да помогнат и ги извлекоа повредените и онесвестените“,...

Возачот на автомобилот заспал и удрил во туристичкиот автобус на влезот...

Објавени детали за тешката сообраќајка Тешката сообраќајна несреќа во Грција, во која загинаа три лица, се случила кога возачот на автомобил со грчки таблички заспал...

Смртоносна сообраќајка го затвори патот за влез во Грција од границата...

Најмалку три лица загинаа, а десетици се повредени во сообраќајната несреќа што рано утрово се случи во северниот дел на Грција, во близина на...

Автопатот Атина-Солун непрооден, спасувачите во акција – засега загинаа 10 лица...

Десет лица загинаа и уште четворица се исчезнати. Над 2.000 луѓе се спасени. Засега ова е билансот од невремето „Даниел“, кое ја зафати Грција...

Уапсени државјани на Македонија кои краделе луксузни автомобили на Халкидики

За 19 кражби на луксузни автомобили на Халкидики, во вредност од над еден милион евра, се товарат членовите на криминалната организација, која ја разби...

МНР: Нашите државјани затекнати од невремето во Грција се безбедно и...

Министерството за надворешни работи преку Амбасадата во Атина и Генералниот конзул во Солун е во постојана комуникација со нашите државјани кои се најдоа затекнати...

Бурата „Даниел“ однесе најмалку седум животи

Грција, Бугарија и Турција беа зафатени од силно невреме Најмалку седум лица загинаа во силното невреме што ги погоди Грција, Турција и Бугарија изминативе денови...

Огромни катастрофи од невремето „Даниел“ во централна Грција

Од вторникот наутро, кога започна невремето „Даниел“, до утрово, противпожарната служба на Грција примила 4.870 повици за помош во погодените региони, на безбедни локации...

Македонски државјанин е во Волос и е на безбедно, да се...

Министерството за надворешни работи (МНР) апелира сите македонски државјани да ги избегнуваат загрозените подрачја од невремето во Грција и да останат на сигурно се...