Ознака: Гостиварец

Приведен гостиварец по распишана централна потерница

Полициските службеници од Гостивар вчера на улицата „Борче Јовановски“ го лишија од слобода гостиварецот Ј.Е. (30), за кого била распишана централна потерница. Како што соопштија...

Гостиварец му се заканувал на полициски инспектор

Основното јавно обвинителство Гостивар поведе постапка и поднесе обвинителен предлог против 47-годишен Гостиварец, кој се товари за кривично дело загрозување на сигурноста казниво според...

Гостиварец со дрвен предмет ја нападнал сопругата

Против 61-годишен гостиварец е поднесена кривична пријава поради сомнение за семејно насилство, соопшти полицијата. Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар има поднесено кривична пријава против...

Гостиварец со нож ги нападнал својата сопруга и ќерка

Гостиварското основно јавно обвинителство поднесе обвинение против 59-годишен жител на селото Форино за кого постои сомнение дека сторил кривично дело загрозување на сигурноста. Тој е...

Гостиварец ја силувал неговата 12-годишна полусестра

По спроведена истражна постапка, гостиварското Обвинителство поднесе обвинение против 18-годишен жител на селото Сенокос, општина Врапчиште, кој се товари за родосквернавење. На 15 јули обвинетиот...

Гостиварец ја претепал поранешната свршеница

Гостиварското Основно јавно обвинителство поднесе обвинение против 28-годишен жител на селото Форино, кој се товари дека сторил кривично дело тешка телесна повреда. На 28 септември,...

Гостиварец обвинет за давање лажен исказ

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе Предлог за издавање казнен налог против едно лице за кривично дело – Давање лажен исказ. Како што...

Со ремен ја тепал сопругата, замавнал со нож кон ќерката

Четириесет и три годишен гостиварец е обвинет за семејно насилство, информираа надлежните. Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе Обвинителен предлог против 43-годишен гостиварец за кривичните дела...

Гостиварец крадел пари од црква

42-годишен жител на село Врапчиште се сомничи дека извршил тешка кражба од црква во Гостивaрско. Според полицијата, вчера околу 11:10 часот на улица Гоце Делчев...

Кривична за гостиварец, почнал да гради на државно земјиште во Маврово

Полицијата поднесе кривична пријава против жител на Гостивар за бесправно градење во Маврово. Според информациите на МВР, поднесена е пријава против И.Д.(51) поради постоење основи на...