Ознака: Берн

Кратки вести

Лондон - Надгробниот споменик на британската кралица Елизабета Втора е официјално откриен во дворецот „Виндзор“, пет дена по нејзиниот погреб, соопшти Бакингемската палата. Елизабета...

Владина делегација во Берн за да се запознае со швајцарскиот модел...

Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања и координација на економските ресори, Кочо Анѓушев, министерката за труд и социјална политика Мила Царовска...

Еурофарм е на чекор до групна фаза во ЕХФ-купот

По одличниот прв меч и предноста од 10 гола од дуелот со швајцарскиот претставник Берн, ракометарите на Еурофарм (победија со 29-19) со едната нога...

Москва бара објаснувања од Берн и Хаг за обвинувањата за „руска...

Руското Министерство за надворешни работи соопшти дека денеска го повикало на разговор амбасадорот на Швајцарија во Москва, Иво Росие, во врска со швајцарските обвинувања...