Ознака: берлускони

Берлускони го нападна Зеленски посочувајќи го како главен виновник за војната...

Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони, чија партија Форца Италија е дел од владејачката коалиција рече дека кога би бил шеф на Владата не би...

Берлускони има големи планови со Монца

ФУДБАЛ Силвио Берлускони, потпомогнат од Адријано Галијани, ја доведе Монца од Серија Ц до Серија А. Но веднаш по пласманот во Серија А, за првпат...

Берлускони на 85-годишна возраст активно се враќа во италијанската политика и...

Силвио Берлускони, лидерот на екстремно десничарската партија „Форца Италија“, дел од десничарската коалиција, успеа да освои место во италијанскиот Сенат на вчерашните избори. Осумдесет и...

Берлускони се откажа од трката за претседател на Италија

Изборот на нов претседател на Италија би можел да има големи последици за иднината на Владата на премиерот Марио Драги, кој се обидува да...

Путин ќе се сретне со Берлускони во Италија

За време на еднодневната посета на Италија денеска, рускиот претседател Владимир Путин ќе се сретне со својот стар пријател, поранешниот премиер на Италија, Силвио...

Берлускони излезе од болница, продолжува да води кампања за Европскиот парламент

Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони излезе од болницата во Милано, каде што пред шест дена беше опериран поради опструкција на цревата. Берлускони им кажа на...

Берлускони примен во болница

Поранешниот италијански премиер, Силвио Берлускони бил префрлен во болница, јавија италијанските медиуми. „Коријере дела сера“ наведе дека состојбата на 82-годишниот Берлускони засега е непозната, додека...

Берлускони се кандидира за европратеник, сака „обединета Европа“

Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони изјави дека се кандидира за европратеник на европските избори во мај, затоа што сака да се бори за „пообединета...

Берлускони целосно ја купува Монца

Поранешниот сопственик на Милан, Силвио Берлускони, се согласи целосно да ја купи Монца. Адријано Галијани, долгогодишен прв асистент на бизнисменот, ќе биде извршен директор на...

Берлускони се враќа во фудбалот, ја презема Монца

Претседателот на фудбалскиот клуб Монца, Никола Коломбо, потврди дека ќе продаде 95 отсто од акциите на клубот на поранешниот сопственик на Милан и некогашен...