Ознака: без вода

Без вода утре дел од Кисела Вода и Карпош

Прекин на водоснабдувањето во истиот период ќе имаат и корисниците на булевар „Партизански Одреди” од број 58 до број 83, во Карпош. Без вода утре...

Утре без вода делови на Гази Баба и Ѓорче Петров

Од ЈП „Водовод и канализација“ известуваат дека утре поради промена на затварач Ф-125 мм., на ул. Жеглане 12, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од...

Поради голем дефект, без вода ќе остане поголем дел од Скопје

ЈП Водовод и канализација – Скопје извести дека како разултат на голем дефект на бул. Кочо Рацин, спроти Олимписки базен, голем дел од корисниците...

Делови од Кисела Вода утре ќе останат без вода

Од ЈП „Водовод и канализација“ добиено е известување дека на ден 09.10.2020 година (петок) поради поврзување на нов водоводен приклучок од Ф – 200...

Утре без вода дел од корисниците на булеварот Кочо Рацин во...

ЈП „Водовод и канализација“ извести дека утре поради дефект на водоводна цевка на булеварот Кочо Рацин, во Центар, без вода ќе останат корисниците на...

В петок, без вода клиники и населени места на Водно

В петок, на 27 декември, осум часа без вода ќе останат жителите на населените места на Водно, Пржино, Црниче, дел од Козле (висока зона),...

Дел од Карпош денеска без вода

Корисниците од улиците „Софиска“, „Његошева“ и „Бриселска“, како и оние што живеат на дел од „Женевска“ денеска од 9.30 часот нема да имаат вода. Прекинот,...

Дел од населбата Центар утре без вода

Корисниците на дел од улицата „Христо Смирненски“ и дел од улицата „Борка Талевски“ утре ќе имаат прекин во водоснабдувањето. Прекинот е поради изведување на приклучок...

Без вода утре дел од Центар

Без вода утре од 9 часот ќе бидат корисниците на потегот од улицата „Аминта Трети“ до улицата „Мирослав Крлежа“. Како што соопшти Регионалниот центар за...

Без вода утре корисниците од улицата „Орце Николов“

Прекинато водоснабдување утре од 9 часот до завршување на работите ќе имаат корисниците од ул.„Орце Николов“ во Скопје, на потегот од ул.„Аминта Трети“ до...