Ознака: „Архангел“

Бендот „Д Трикстерс“ со обработка на неколку песни ѝ оддаде почит...

Ветераните на македонската музичка сцена, групата „Реквием бенд“, во состав Југослав Милановски (гитара) и Георги Гавровски ака Гого Реквием (вокал) и новиот член на...

Филхармонијата и „Архангел“ во Градскиот парк

Tрадиционално, во соработка со Град Скопје, вечерва, во 21 часот, во Градскиот парк ќе се одржи концертот „Филхармонија на отворено“. Оваа година концертот е...

„Архангел“ – главна ѕвезда на „Д-фестивал“

Главни ѕвезди на годинашниот „Д-фестивал“, кој ќе се одржи од 6 до 8 јули во Дојран, се членовите на групата „Архангел“. Легендарната рок-група, која е...