Ознака: Алфредо Морелос

Морелос го брка рекордот на сонародникот Фалкао

Колумбиецот Алфредо Морелос стана најефикасниот фудбалер во европските купови во организација на Европската фудбалска унија (УЕФА) од почетокот на сезона со квалификации до пред...