Фото: Илустрација/МВР на кантонот Тузла

Околу полноќ се случило убиство во центарот на Бијелина во БиХ. Инцидентот се случил пред ноќен клуб во центарот на градот, пишува „Кликс“.

Едно лице е убиено, а едно е рането. Според неофицијални информации, убиен е инспектор на полициското одделение Бијелина Н.М., а ранет е работник од обезбедувањето.