Новиот оперативен систем на „Епл“ достапен за преземање

Tехно Најновата верзија на МекОС на „Епл“, наречена „Монтереј“, сега е достапна за преземање. Софтверот беше достапен во бета-верзија во последните неколку месеци, но сега...

„Епл“ тестира приклучок УСБ-Ц на ајфон

Техно Компанијата „Епл“ тестира примери на ајфон што имаат приклучок УСБ-Ц, наместо приклучок лајтнинг. Иако е во фаза на тестирање, приклучокот УСБ-Ц не треба да се...

„Епл“ подготвува нов ајпед про

Техно Компанијата „Епл“, според најавите на инсајдери, оваа есен треба да ја претстави новата генерација на ајпед про. Новиот таблет на „Епл“ се очекува да поддржува...

Откриени сите спецификации на „шаоми 12 лајт“

Техно Компанијата „Шаоми“ веќе претстави три парчиња од најновата серија паметни телефони, а сега пристигнува четвртиот подостапен модел. Досега од „Шаоми“ пристигнаа моделите „шаоми 12“,...

„Шаоми“ планира да произведува електрични автомобили

Компанијата „Епл“ дефинитивно не е единствениот производител на паметни телефони за кој се шпекулира дека ќе произведува електрични автомобили, сега е тука и кинеската...

„Авата“ е новиот дрон на ДЈИ

Техно Компанијата ДЈИ претстави ново беспилотно летало наречено „Авата“, за кое вели дека обезбедува крајно извонредно искуство за љубителите на ФПВ (First-person view) или лет...

„Моторола“ работи на нов предводник со камера од 200 мегапиксели

Техно „Моторола“ подготвува нов водечки паметен телефон, кој се развива под кодното име „фронтиер“. Компанијата неодамна го претстави „еџ Х30“, а сега подготвува нов предводник,...

Гласовна порака како статус на Воцап

Техно Воцап стана познат по честите и корисни ажурирања, корисниците неодамна добија реакции со емотикони, а сега е на пат уште една важна промена. Според бета-кодот...

Техно

„Самсунг“ се откажа од „галакси С21 ФЕ“ Иако се очекуваше дека „Самсунг“ ќе лансира подостапен модел од серијата „галакси С21“, наводно нема да се случи...

Техно

„Фортнајт“ повлечена од продажба во Кина Кинеските гејмери повеќе не можат да уживаат во популарната игра „Фортнајт“, откако беше повлечена од овој пазар по пробниот...