Ознака: затрупани

Цела одбојкарска екипа исчезната под урнатините од земјотресот во Турција

Разорните земјотреси со јачина од 7,8 и 7,5 степени според Рихтеровата скала што го погодија југот на Турција однесоа повеќе од 2.100 животи, според...