Ознака: руска контрола

Зеленски призна: Бахмут е целосно уништен и не е под украинска...

Украинскиот претседател Володимир Зеленски утрово рече дека малку останало од Бахмут и дека градот е речиси целосно уништен. Запрашан дали Бахмут сè уште е под...

Руската војска презеде контрола врз стратешкиот град Лиман

Претставникот на Министерството за одбрана на Русија, Игор Конашенков изјави денеска дека вооружените сили на Руската Федерација и самопрогласената „Народна Република Доњецк“ презеле целосна...