Ознака: присклушувани разговри

Кремљ за прислушуваните разговори: Германија размислува за напади врз Русија

Денеска Кремљ соопшти дека наводната снимка на германската армија покажува дека нејзините членови разговарале за воздушни напади на, како што рече Москва, руска територија...