Ознака: Питер Бижу

Награди за оскаровецот Питер Бижу и за нашата Лабина Митевска

Годинешното, 44. издание на интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“ ќе се одржи од 23 до 29 септември во Битола, а ќе биде...