Ознака: обука пилоти

Данска ќе обучува украински пилоти за авионите Ф-16, наместо САД

Данска ќе помогне во обуката на украински пилоти за борбениот авион Ф-16 од американско производство, изјави денеска министерот за одбрана на таа држава, откако...