Ознака: Ким Јо Јонг

Северна Кореја лансираше балистичка ракета – „Секој потег за соборување ќе...

Северна Кореја денеска истрела балистичка ракета со краток дострел во Жолтото Море. Ракетата е истрелана околу 18.20 часот по локално време (10.20 часот по...