Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 26128)

Цените на нафтата паднаа за повеќе од 2 отсто

На светските пазари цените на нафтата паднаа за повеќе од 2 отсто минатата недела, бидејќи американската Фед и другите централни банки во светот би...

Не е прашањето дали, туку заради што долгот ќе продолжи да...

Јавниот долг во моментов е на ниво од 58,6 отсто од БДП или вкупниот износ на пари што државава им го должи на кредиторите...

Спортски вести

РАКОМЕТ – ЛИГА НА ЕВРОПА Германското финале за Фленсбург Екипата на Фленсбург е победник на завршниот турнир во годинашната Лига на Европа, откако во германското финале...

Предвесникот на македонскиот револуционерен дух за слобода

„Нашиот свет лав ’ржи преку нашите македонски гори и долини и нѐ повикува сите да земеме оружје. Каде и да сте, побрзајте заедно со...

Леклер со прва домашна победа

Тој стартуваше од пол-позицијата, водеше во текот на целата трка и ја оствари својата шеста победа во кариерата ФОРМУЛА 1 – ГН НА МОНАКО Возачот на...

Панатинаикос го симна Реал Мадрид од врвот

Во финалето на фајнлфорот во Берлин, екипата од Атина го совлада бранителот на титулата Реал Мадрид со 95-80 КОШАРКА – ЕВРОЛИГА Панатинаикос е новиот шампион на...

Што ќе преземат Европа и светот за Брисел да престане со...

Ерван Фуере, поранешен амбасадор на ЕУ во Македонија, излезе во јавноста со многу експлицитен став за лицемерноста, дволичноста и лажливоста на ЕУ спрема Македонија За...

Мајката Земја е силна, но не е семоќна!

Етика за млади Ние сме деца на мајката Земја. Нашата љубов, внимание и грижа треба да бидат свртени кон неа. Таа ни дава енергија, живееме...

Чистењето е полесно со паметни уреди

Домување Фелисија Вилсон е тиктокерка што целиот свој живот го посветила на спасување животни, поради што ги знае и најдобрите трикови за собирање на влакната...