Ознака: демант на „Сан“

Фон дер Лајен не е во игра за нов генерален секретар...

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен не е во игра да биде следниот шеф на НАТО, изјави денеска портпарол на комисијата за...