Ознака: Бафало

Напаѓачот во Бафало намерно барал „црни жртви“

Мажот осомничен дека застрелал 10 луѓе во супермаркет во Бафало, САД, намерно барал локација со голема црна популација, велат властите, а полицијата соопшти дека...

Влезе во маркетот во војнички стил и пукаше во луѓето, врескав...

Сведоштво за масакрот во Бафало Осумнаесетгодишен белец отвори оган во супермаркет, лоциран во кварт со доминантно афроамериканско население во Бафало, во американската сојузна држава Њујорк,...