Ознака: честитка

Честитка од претседателот Пендаровски по повод празникот Свети Сава

Претседателот Стево Пендаровски по повод празникот Свети Сава упати честитка до припадниците на српската заедница во  Македонија. -Дозволете ми, во името на македонските граѓани, да...

Џафери: Мудро, зрело и одговорно да ги надминеме предизвиците за да...

Претседателот на Собранието Талат Џафери упати честитка до припадниците на православна вероисповед по повод големиот христијански празник Богојавление-Водици. - Нека водата која дава живот, која...

Пендаровски и Ковачевски упатија пораки за заедништво и исполнување на евроинтеграциите

Претседателот посака добро здравје: Сите го дишеме истиот воздух, само заедно можеме до просперитет Претседателот Стево Пендаровски, по повод новогодишните празници, упати честитка до граѓаните...

Ковачевски со честитка: Наша најголема вредност се луѓето, со верба, оптимизам...

Премиерот Димитар Ковачевски во новогодишната честитка до граѓаните истакнува дека во овој момент, најмногу е потребна верба, оптимизам и мудрост. -Оставаме зад нас уште една...

Пендаровски: Со своето дело Св. Климент Охридски остави трајно наследство коешто...

Претседателот Стево Пендаровски, по повод христијанскиот празник Свети Климент Охридски упати честитка до поглаварот на Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија, господин господин Стефан,...

Ретвитнете за да се придружите во прославувањето на Денот на независноста...

НАТО Алијансата и Заедничката команда на здружени сили на НАТО во Брунсум со фотографии и видеа од македонските војници во заедничките операции, го честитаа...

Ковачевски: 32 години по прогласената независност на нашата Република, Гласникот на...

Претседателот на Владата на Македонија, Димитар Ковачевски, се обрати и со видео порака, во чест на денешниот голем државен празник 8 Септември, со којашто...

Петровска: Денес, на Денот на независноста ја чествуваме издржливоста и решителноста...

Министерката за одбрана Славјанка Петровска со видео-обраќање на сите граѓани на Македонија им го честиташе Денот на независноста, 8. Септември. Во честитката, министерката Петровска порачува...

Блинкен: Македонија направи големи чекори за да обезбеди проспертитет на сите...

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен упати честитка по повод Денот на независноста на Македонија. Во честитката, Блинкен ја истакнува поддршката на САД за натамошно...

Пендаровски по повод 8 Септември: Да ни е вечна македонската република,...

Смислата на постоењето на републиката е да го оствариме заедно она што не можеме да го постигнеме засебно ‒ слобода, правда, економска благосостојба и...