Ознака: честитка

Поглаварот на ИВЗ, Шаќир Фетаи упати честитка по повод Курбан Бајрам

Поглаварот на Исламската верска зедница Реис ул улема ефенди Шаќир Фетаи упати порака по повод утрешниот празник Курбан Бајрам. Фетаи во пораката вели дека...

Си Џинпинг и го честита на изборот на Силјановска Давкова

Претседателот на НР Кина Си Џинпинг упати честитка до Гордана Силјановска-Давкова по повод нејзиниот избор за претседател, пренесува кинеската новинска агенџција Ксинхуа. Кина и Македонија...

Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан упати честитка по повод Рамазан...

Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан упати честитка по повод Рамазан Бајрам до поглаварот на ИВЗ Реис-ул Улема Хаџи Шаќир Ефенди Фетахи. - Од своe,...

Поглаварот на ИВЗ упати честитка по повод Рамазан Фитр Бајрам: Го...

По повод утрешниот празник Рамазан Фитр Бајрам честитка до верниците од исламска вероисповед упати поглаварот на ИВЗ, реисул улема, Шаќир Фетаи, со желби и...

Честитка од претседателот Пендаровски по повод празникот Свети Сава

Претседателот Стево Пендаровски по повод празникот Свети Сава упати честитка до припадниците на српската заедница во  Македонија. -Дозволете ми, во името на македонските граѓани, да...

Џафери: Мудро, зрело и одговорно да ги надминеме предизвиците за да...

Претседателот на Собранието Талат Џафери упати честитка до припадниците на православна вероисповед по повод големиот христијански празник Богојавление-Водици. - Нека водата која дава живот, која...

Пендаровски и Ковачевски упатија пораки за заедништво и исполнување на евроинтеграциите

Претседателот посака добро здравје: Сите го дишеме истиот воздух, само заедно можеме до просперитет Претседателот Стево Пендаровски, по повод новогодишните празници, упати честитка до граѓаните...

Ковачевски со честитка: Наша најголема вредност се луѓето, со верба, оптимизам...

Премиерот Димитар Ковачевски во новогодишната честитка до граѓаните истакнува дека во овој момент, најмногу е потребна верба, оптимизам и мудрост. -Оставаме зад нас уште една...

Пендаровски: Со своето дело Св. Климент Охридски остави трајно наследство коешто...

Претседателот Стево Пендаровски, по повод христијанскиот празник Свети Климент Охридски упати честитка до поглаварот на Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија, господин господин Стефан,...

Ретвитнете за да се придружите во прославувањето на Денот на независноста...

НАТО Алијансата и Заедничката команда на здружени сили на НАТО во Брунсум со фотографии и видеа од македонските војници во заедничките операции, го честитаа...