Ознака: убиена жена

Убиена жена во Пеќ, втор случај на фемицид во Косово за...

Женско лице е убиено утрово во градот Пеќ во Косово, а осомничен за злосторот е нејзиниот сопруг, кој, како што јавија медиумите, ѝ се...

Убиената жена во Шутка го спасила сопругот, застанала пред него и...

Скопјанец до смрт избоде своја братучетка во населбата Шуто Оризари. Според информациите од МВР, скопјанецот со нож го нападнал сопругот на братучетка му, но...