Ознака: Тимчо Муцунски

Општина Аеродром ќе им додели 900 таблет-уреди на ученици

Градоначалникот на Општина Аеродром, Тимчо Муцунски, на својот фејсбук-профил објави дека Општината го продолжува проектот „Бесплатен таблет за сите“, со сопствени средства, обезбедени од...

Не смее да има уставни измени под диктат, предвремени избори се...

По состанокот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ ВМРО-ДПМНЕ на седница на Извршниот комитет што се одржа утрово донесе одлука да го овласти претседателот на партијата Христијан...

Муцунски: Фијаското со договорите со Грција и Бугарија се случуваше кога...

Пратеникот Тимчо Муцунски од ВМРО-ДПМНЕ на собраниската дебата за интерпелацијата на Никола Димитров, актуелен вицепремиер за европски интеграции рече дека покренувањето на прашањето за...

Пратениците што имале контакт со Муцунски се негативни на ковид-19

Тестираните пратеници и вработени во Собранието кои биле во контакт со Тимчо Муцунски добиле негативни резултати на тестовите за коронавирус. Тие беа тестирани утрово, откако...

Пратеникот Тимчо Муцунски позитивен на коронавирус

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски попладнево на својот профил на Фејсбук објави дека е позитивен на коронавирус. - Пред малку добив резултат дека сум позитивен...

Манчевски: Подготвена е платформата за онлајн настава

Потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски, денеска беше дел од неформалната средба со меѓународниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски. Средбата беше во организација на Институт...