Ознака: телефонски разговор

Претседателката Сиљановска Давкова оствари телефонски разговор со украинскиот претседател Зеленски

Претседателката Гордана Сиљановска Давковa денеска оствари телефонски разговор со претседателот на Украина, Володимир Зеленски. Во разговорот со украинскиот претседател Зеленски, претседателката Сиљановска Давкова, како што...

Ангела Меркел цел на руските комичари Вован и Лексус, во телефонска...

Руските комичари Вован и Лексус, познати по своите телефонски местенки, ѝ се јавија и на поранешната германска канцеларка Ангела Меркел, претставувајќи ѝ се како...

Путин, Макрон и Шолц во телефонски дијалог за извоз на жито

Рускиот претседател Владимир Путин денеска телефонски разговараше со францускиот претседател Емануел Макрон и со германскиот канцелар Олаф Шолц при што ги информирал дека руската...

Турција сака да биде домаќин на состанокот на лидерите на Русија...

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска телефонски разговараше со рускиот претседател Владимир Путин - јави агенцијата „Анадолија“. Како што соопшти Дирекцијата за комуникации при Кабинетот...

Лондон се обидува да го отстрани измамничкиот разговор со министерот за...

Велика Британија денеска ја обвини Русија дека стои зад видео-повикот меѓу лице кое лажно се претставува како премиер на Украина во разговор со министерот...

Измамата на лажниот Зеленски во Британија потсети на разговорите на Заев...

Британскиот министер за одбрана Бен Валас разговарал со лажен повикувач кој се претставил како украинскиот претседател Владимир Зеленски, пренесуваат британските медиуми. Самиот Валас откри...

Макрон и Путин се договорија МААЕ да се вклучи во обезбедувањето...

За време на денешниот телефонски разговор, францускиот претседател Емануел Макрон и рускиот претседател Владимир Путин се согласи за потребата од вклучување на Меѓународната агенција...

Ердоган во телефонски разговор го повика Путин да прогласи прекин на...

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска го повика рускиот претседател Владимир Путин да прогласи прекин на огнот во Украина, да отвори хуманитарни коридори и...

Петков телефонски разговарал со Ковачевски: Имаме заедничка цел – добрососедство и...

Премиерот на Бугарија Кирил Петков во изјава за бугарските новинари кои известуваа за неговата посета на Белград, рече дека имал телефонски разговор со македонскиот...

Телефонски разговор на Османи за ситуацијата во Украина со советник на...

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, денес остварил телефонски разговор со Дерек Чолет, советник на Стејт департментот на САД. Од МНР информираат дека соговорниците размениле...