Ознака: СУПЕРГЛОБ 2021

Три тима од Европа ќе играат за светска

РАКОМЕТ - СУПЕРГЛОБ 2021 На еден месец до почетокот на 14-то издание на Светското клупско првенство, Суперглоб 2021, Светската ракометна федерација (ИХФ) потврди девет од...