Ознака: светска титула

Ван Влутен до светската титула и со скршен лакт

ВЕЛОСИПЕДИЗАМ Со овој триумф, Ван Влутен на најдобар можен начин ја заокружи извонредната сезона во која победи и на трите грантур-трки, Тур де Франс, Џиро...

Керли некогаш се тркаше на 400 м, сега е светски првак...

АТЛЕТИКА - СВЕТСКО ПРВЕНСТВО Фред Керли ја освои својата прва индивидуална светска титула, откако победи во трката на 100 метри на Светското првенство (СП) во...

Вајлдер – Фјури, реванш за светската титула

Непоразените боксери Деонтај Вајлдер од САД и Тајсон Фјури од Велика Британија утре наутро повторно ќе водат битка во реваншот за титулата во тешка...

Венјун и Горјачкина ќе играат тајбрејк за светската титула

Актуелната светска шампионка во шах, Кинезинката Ју Венјун (2.584 рејтинг-поени, рангирана на второто место во светот) и руската предизвикувачка Александра Горјачкина (2.578, рангирана на...

Фламенго одново може да игра за светската титула со Ливерпул

Фламенго е нов шампион на Јужна Америка, а кога првпат стана континентален првак, во 1981 година, ја освои и светската круна, во финалето со...

Почнува нокаут-системот за светската титула

Аргентина - Србија и Шпанија - Полска се денешните, први четвртфинални натпревари на 18-то Светско првенство во кошарка, што се игра во Кина. Другите...