Ознака: Радмила Шекеринска

Шекеринска во Берлин избрана за потпретседател на Партијата на европски социјалисти

Поранешната министерка за одбрана и заменик претседателка на СДСМ, Радмила Шекеринска е избрана за потпретседател на Партијата на европски социјалисти (ПЕС). -Ми претставува огромна чест...

Шекеринска си заминува од Владата, вели оти СДСМ не ги научи...

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска изјави дека нема да биде дел од новата влада, оти, како што вели, не се согласува со дел...

Становите на поранешна ЈНА ќе можат да се откупуваат

Со донесувањето на Законот за продажба на станови од поранешниот фонд на ЈНА и оформувањето на Комисијата во Министерството за транспорт и врски, исполнети...

Шекеринска гостинка во домот на Медлин Олбрајт

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска, при нејзината посета на САД, денеска оствари средба со поранешната американска државна секретарка, Медлин Олбрајт. Олбрајт, како што објави Шекеринска...

Адмирал Бурк изрази благодарност за учеството на Македонија во КФОР

Улогата на Македонија како кредибилен НАТО сојузник беше потврдена на денешната средба помеѓу министерката за одбрана, Радмила Шекеринска во Неапол со командантот на Сојузничката...

Словенија ќе ѝ помогне на Македонија со противпожарна опрема и обуки

Македонија и Словенија почнуваат стратешко партнерство во одбраната, а првиот фокус ќе биде техничка и материјална поддршка на нашиот противпожарен систем. Тоа е резултатот...

Ќе се отвори Центар за поддршка на домашните компании за настап...

Центарот за поддршка на домашни компании за настап на НАТО-пазарот наскоро ќе почне со работа во Министерството за одбрана, соопшти министерката за одбрана Радмила...

Помош и од Романија – во Македонија пристигнува авион со голем...

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, преку Фејсбук сподели информација дека Романија ќе испрати во земјава авион со голем капацитет за гаснење, како помош во...

Словенечките пожарникари веќе се во Берово

Словенечките пожарникари пристигнаа во Македонија, објави министерката за одбрана Радмила Шекеринска, истакнувајќи дека тие веќе се во Берово од каде ќе бидат распоредени за...

Илјада припадници на АРМ се на располагање, Словенија понуди помош за...

Стотина припадници на Армијата ноќеска го гасеа пожарот кај Кочани. Утрово се веќе ангажирани два армиски хеликоптери. Илјада припадници на Армијата се на располагање...