Ознака: пешак

Прегазен пешак во Неготино, починал на местото на несреќата

Денеска во 12.25 часот во ОВР Неготино било пријавено дека на паркинг простор на улица „ЈНА“ во Неготино, товарно возило „мерцедес“ со скопски регистарски...

Загина пешак во Скопје при удар од возило управувано од 17-годишно...

Скопјанецот Ш.Р.(71) загина синоќа, во сообраќајна несреќа, во Скопје, откако на крстосницата од улиците „Кемал Сејфула“, „Александар Урдаревски“ и „Босна и Херцеговина“, во него...

Тешко повреден пешак во Битола

Седумдесет и двегодишна жена е тешко повредена откако во неа удрил автомобил во Битола. Според информациите на МВР, несреќата се случила вчера на крстосница од...

Прегазено дете на Партизанска, возачот побегнал

Синоќа во 20 часот на булеварот Партизански одреди во Скопје возило „ауди“ удри во 15-годишен пешак од Скопје. Од МВР информираат дека возачот побегнал по...

Седумдесет и седумгодишен возач во Скопје удрил во пешак и избегал

Седумдесет и седумгодишен старец со автомобил удрил во пешак и избегал. Според информациите на МВР, несреќата се случила вчера во Скопје на крстосницата од бул.„Гоце...

Возач удрил во пешак и побегнал

Вчера во 19.15 часот било пријавено дека на бул. „8 Септември“ во Скопје патничко возило удрило во пешакот С.З.(52) од Скопје и го напуштило...

Прегазен пешак во Струга

Педесет и тригодишен пешак бил прегазен од автомобил во селото Подготци, Струшко. Несреќата се случила вчера, а со автомобилот управувал 27-годишник од струшкото село. -...

Згазен пешак во Бутел

Попладнево згазен е пешак на булеварот Христијан Тодоровски Карпош во Бутел 2. Полицијата е на терен и работи на расчистување на случајот.

Три деца-пешаци тешко повредени во сообраќајни несреќи во Скопје и Прилеп

Три деца пешаци се тешко повредени во сообраќајни несреќи што се случиле вчера на три локации во Скопје и во Прилеп. Вчера попладне во полиција...

Прегазен пешак на „Партизанска“

Осумдесет и едногодишен пешак од Скопје вчера бил прегазен на булеварот „Партизански одреди“. Во него, како што информираат од полицијата, удрило возило со  прилепски регистарски ознаки,...