Ознака: пајажина

Голема пајажина прекри грчки брег (видео)

Топлите временски услови во западниот дел на Грција предизвикаа спектакуларна и помалку морбидна глетка, пајажина долга 300 метри. Огромно подрачје на тревната вегетација и стебла...

Голгетерите го соборија рекордот на ЛШ

Сезонава веќе е најефикасна според просекот голови, 3,17 по меч (секои 27 минути по еден), а дури до финалето и да не биде постигнат...