Ознака: осуденик

Осуденик од затворот во Идризово ноќеска починал на Комплекс клиники „Мајка...

Во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје починал осуденикот И.А.(65) од Тетово, кој издржувал казна затвор во Казнено – поправната установа Затвор Идризово, а...

Осуденик нападнал полицаец во Идризово

Осуденото лице М.М. кое престојува во oтвореното одделение во казнено – поправниот дом Идризово утринава, околу 8:40 часот, без особена причина со ладно оружје...

Осуденик избоден со остар предмет во Затворот Идризово

Осуденик од Струга бил избоден со остар предмет ноќеска во Казнено-поправната установа Затвор Идризово. – Во СВР Скопје, 20 минути по полноќ од Казнено-поправната установа...

Двајца полицајци тепале осуденик во затворот во Струмица

СВР Струмица поднесе кривична пријава против полициските службеници П.П.(31) од с.Василево и А.М.(25) од Струмица, поради кривично дело „малтретирање во вршење на службата“, казниво...

Ограбен осуденик во Идризово

Вчера во 12:15 часот во СВР Скопје, од Казнено-поправната установа „Идризово“ било пријавено дека во саботата во 1:30 часот осуденикот Д.Ј.(39) од Скопје со...

Побегна осуденик од струшкиот затвор

Осуденик побегна од затворот во Струга. Како што информира полицијата, вчера во полициската станица во Струга, овластено службено лице од казнено поправна установа-затвор Струга,...

Кривична пријава за осуденик во КПУ Идризово за поседување хероин

Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за недозволена трговија, ќе поднесе кривична пријава против С.М.(29) осуденик во Казнено-поправната установа Идризово, поради постоење основи...