Ознака: огнена

Меџити: Коалицијата со Таравари е за спас на Груби

Изет Меџити и други приврзаници на т.н. „огнена група“ од ДУИ сношти одржаа дебата во Гостивар. - Сега за Европа ќе одат со Арбен Таравари,...

Четири клучни причини за пожарите

Македонија и голем дел од Европа деновиве се зафатени од големи пожари. Кои се клучните причини за избувнување на огнената стихија, какви се тактиките...

Балканот под огнена опсада

Земјите од Балканот се соочуваат со големи пожари, кои на површина ја исфрлија слабоста на системите за заштита од елементарни непогоди Во периодот на висок...