Ознака: нуклеарни тестови

Франција контаминирала 110.000 луѓе правејќи нуклеарни тестови на Пацификот

Франција го призна вистинското влијание на нуклеарните тестови што ги вршела во Тихиот Океан од 1960-тите и во 1990-тите, пренесуваат светските медиуми. Според најновата студија,...

Мун: ОН да помогне за проверки на Северна Кореја

Јужнокорејскиот претседател Мун Џае-ин побара денеска од ОН да помогнат во проверките за планираното затворање на севернокорејскиот полигон за нуклеарни тестови. Мун барањето го упатил...

Светските сили ја поздравија одлуката на Северна Кореја

Москва, 21 април 2018 (МИА) - Претседателот на САД, Доналд Трамп реагираше веднаш на „Твитер“ на веста дека Северна Кореја ќе ги прекине тестовите...

Северна Кореја ги прекинува нуклеарните и ракетните тестови

Северна Кореја соопшти дека ги прекинала тестовите на балистичките ракети со долг домет и планира да ги затвори полигоните за тестирање на нуклеарни бомби.  Севернокорејските...