Ознака: нокаут-систем

Карлсен, Непомнијашчи, Венјун… ќе играат на СП по нокаут-систем

ШАХ - ЛЕТОВО ВО БАКУ Со вкупно 206 играчи во отворениот дел, плус 103 во женска конкуренција, овој настан ќе биде со награден фонд од...

Почнува нокаут-системот за светската титула

Аргентина - Србија и Шпанија - Полска се денешните, први четвртфинални натпревари на 18-то Светско првенство во кошарка, што се игра во Кина. Другите...