Ознака: „Мизантроп“

„Театар комедија“ со „Мизантроп“ на „Охридско лето“

Драмската програма на фестивалот „Охридско лето“ продолжува вечерва, во 21 часот, во центарот за култура „Григор Прличев“, со премиера на театарската претстава „Мизантроп“ од...