Ознака: КПУ „Идризово“

Вонреден надзор во КПД Идризово по бегството на Беким Мемети, констатирани...

Управата за извршување на санкциите на 13-ти овој месец спроведе вонреден стручен надзор во КПД Идризово со цел да се утврдат сите околности кои...

Во затворот пронајдени дрога, оружје и други забранети предмети

Полициска акција во КПУ „Идризово“ Полициски службеници од Одделот за сузбивање организиран и сериозен криминал, Одделот за криминалистичка полиција, Одделот за специјални полициски операции -...

Кривична пријава за осуденик во КПУ Идризово за поседување хероин

Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за недозволена трговија, ќе поднесе кривична пријава против С.М.(29) осуденик во Казнено-поправната установа Идризово, поради постоење основи...