Ознака: костуми

Балетски спектакл со костими за физичко дистанцирање

Карлос Акоста, познатиот кубански балетан, вели дека е „одлично чувство“ да се вратите на сцената и да настапите пред публиката сега кога салите во...

Костумите го оживеаја филмот за Елтон Џон

За две недели во кината ќе почне да се прикажува приказната за британскиот пејач, пијанист, композитор и еден од најпопуларните музичари на 20 век...

„Мет гала 2019“ одржан во чест на иронијата, хуморот и претерувањето

  „Мет гала“ е престижен добротворен настан организиран од Институтот за костимографија на њујоршкиот музеј „Метрополитен“ во Њујорк, е еден од најславните модни настани во...