Ознака: запленета

Полска ја заплени зградата на руската гимназија во Варшава

Полска денеска ја заплени зградата на руската гимназија во Варшава, соопшти полското Министерство за надворешни работи. „Таа зграда отсега им припаѓа на градските власти на...

Откриена лабораторија за амфетамин во Скопје, петмина приведени, меѓу кои и...

Запленета дрога од половина милион евра Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција и СВР Скопје извршија претреси на седум локации, при што приведени се...

Во две големи акции МВР заплени заплени 1,6 тона дрога во...

Запленета е еден тон и 600 килограми наркотична дрога во вредност од три милиони и 200 илјади евра, во текот на вчерашниот ден во...

Запленети близу 30.000 пиротехнички средства во Гостивар, Штип и Битола

Полицијата денеска привела четири лица кај кои биле пронајдени пиротехнички средства. Кај двајца гостиварци биле пронајдени и одземени 4.800, односно 1.835 пиротехнички средства. Кај...

Разбиена група нарко дилери, запленета дрога во Скопје

Полицијата денеска приведе четири лица осомничени за продажба на марихуана. Од МВР соопштија дека постојат докази дека се вмешани уште две лица, по кои...