Ознака: западни држави

Иран: Заканите на западните држави се засноваат врз лаги

Заканите на некои западни држави дека ќе ја нападнат Сирија се засновани на лаги, изјави денеска советникот на иранскиот претседател Али Хамнеи, Али Акбар...