Ознака: екстази

Царина заплени 12 килограми екстази со вредност од 200 илјади евра

Инспектори од мобилните тимови на Царинската управа запленија 26 илјади таблети екстази со вкупна тежина од околу 12 килограми, 84 грама кокаин и 31...

Запленети околу 2,2 килограми хероин и околу 2.000 таблети екстази

Полициски службеници од Бирото за јавна безбедност- СВР Скопје, по претходно издадена судска наредба, извршија претрес во куќа во која престојува Д.Д. (30) при...

Маж во Нови Пазар дал екстази на деца на возраст од...

Припадници на Министерството за внатрешни работи во Нови Пазар од одделението за криминалистичка полиција, денес го уапсиле лицето П.Д. под сомнение дека на момче...

Тројца приведени со марихуана и екстази во Градскиот парк во Скопје

Три лица се приведени со марихуана и екстази во Градскиот парк во Скопје. Како што информира полицијата, полициски службеници од СВР Скопје во Градскиот парк...

Македонија на исто ниво, а светот со пораст на синтетичките дроги

Годинава кривично се пријавени 37 лица и има 36 случаи во кои се запленети синтетички таблети, екстази, амфетамин и метамфетамин За само шест месеци годинава...

Две ученички од Скопје на екскурзија консумирале екстази

Од Клиниката за токсикологија вчера пријавиле дека кај нив биле донесени две четиринаесетгодишни ученички од основно училиште во Скопје. МВР соопшти дека по преземени мерки,...

Тетовец лишен од слобода поради екстази

Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Тетово го лишиле од слобода Ѓ.Ј.(32) од Тетово, при претресот кај него се пронајдени екстази, информира МВР. -На...

Лишени од слобода две лица за шверц на екстази и кокаин

Во Полициска станица Гевгелија синоќа од слобода биле лишени и здржани В.М.(34) и Ј.Р.(39), двајцата од Гевгелија, информира МВР. -При преглед на В.М. полициски службеници...

Штипјанец криел во домот марихуана и екстази

СВР Штип поднесе кривична пријава против Д.К.(34) од Штип поради основано сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични...

Откриена лабораторија за производство на екстази во Русија

Московската полиција откри тајна лабораторија во близина на рускиот главен град, во која дневно се произведувале околу 25.000 таблети екстази, изјави денеска портпаролката на...