Ознака: експо 2020

Џафери во Дубаи на Експо 2020

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, и делегацијата го посетија Павилјонот на Македонија на Експо 2020 Дубаи, најголем меѓународен настан на кој учествуваат над 190...