Ознака: готвење

Три работи што може да ги направите за веднаш да се...

Практикувајте некои секојдневни активности кои имаат моќ да му се спротивстават на стресот и да го подобрат вашето расположение, пишува „Сајколоџи тудеј“. Не е потребна...

Италијанската полиција фати баран мафијаш благодарение на емисии за готвење

Италијанската полиција успеа да го пронајде бараниот член на мафијашката организација „Ндрангета“, а во тоа им помогнаа и емисиите за готвење. Потрагата по дилер на...

Престанете да нe малтретирате со емисии за готвење на телевизија

Апел на големиот диригент Рикардо Мути Маестро Рикардо Мути, еден од најголемите диригенти на светот, во неодамнешното интервју за весникот „Ил месаџеро“ ја коментираше поплавата...

Готвачот што не ја сакаше ѕвездата на „Мишелин“

Автори: Лилит Маркус и Џејк Квон Си-ен-ен Многу готвачи цел живот сонуваат да ја освојат престижната ѕвезда на „Мишелин“, но не и Ео Јун-гвон. Јужнокорејскиот готвач...

Врвни светски готвачи доаѓаат во Охрид

Од 12-ти до 14-ти октомври, Охрид ќе биде домаќин на охридската Гастро тура, новата активност во организација на општина Охрид, која има за цел...