Ознака: гол

Гол со петица на штета на јавниот интерес

Во време кога секој одговорен политичар би ја насочил сета енергија во изнаоѓање брзи решенија за ефикасно справување со предизвиците што граѓаните и стопанството...

Шик: Го видов голманот, а проверив и во првото полувреме каде...

Чешка ја победи Шкотска со 2-0 на стадионот „Хампден парк“ во Глазгов, со двата гола на Патрик Шик, од кои вториот од центарот на...

Волшебни 14 минути на гол-зависникот Левандовски!

На мечот во Белград, Црвена звезда - Баерн (0-6), Левандовски испиша нова светла страница во историјата откако за рекордно време од 14 минути и...

Кастратовиќ: Пет гола се достижна разлика

Металург утре во Скопје се среќава со Горење, во реванш-мечот од 3-то коло на Купот на ЕХФ. Во првиот дуел словенечкиот тим победи со...

Меси го постигна 50-от гол од слободен удар

На фудбалскиот меч Барселона - Валјадолид (5-1), Лионел Меси постигна два гола, од кои еден од слободен удар, за него 50-ти во кариерата. Од...

Левандовски – најдобрата „деветка“ во моментов?

Годинава полскиот центарфор на Баерн постигна најмногу голови од сите во најдобрите пет првенства во Европа, 36, а и сезонава е далеку најефикасен, со...

Роналдо е на шест чекори до „стотката“

Од 94-те гола на Роналдо за Португалија, 44 се на домашен терен, 35 на гости и 15 на неутрален терен. Тој наскоро може да...

Меси по 100-ти пат постигна гол надвор од шеснаесетникот

Тоа се случи на дуелот против Севилја во Ла Лига, кога Аргентинецот од слободен удар од 18 метри ја затресе противничката мрежа Аргентинскиот фудбалер Лионел...

Роналдо стигна до 130-от европски гол

Португалецот 14 сезони едноподруго постигнува голови во ЛШ и сега со 127 погодока има 15 повеќе од Меси Португалецот Кристијано Роналдо постигна еден од трите...

Четири гола на Гнабри за 35 минути

Германецот Серж Гнабри (24) стана 12-от фудбалер што постигна четири гола во фудбалската Лига на шампионите (ЛШ), откако во вторникот за 35 минути четири...