Ознака: Голгетери

Серија А – лига на ветерани голгетери

Напаѓачот на Сампдорија, искусниот ветеран Фабио Кваљарела (36) успеа да го погоди противничкиот гол на 11 последователни натпревари оваа сезона, со што ја продолжи...

Кој ќе ги собори голгетерските рекорди на Германија?

Четирикратниот светски првак е најефикасен на мундијалите, вкупно 224 гол, меѓу шампионите единствен има просек од над четири гола по меч на еден мундијал,...

Голгетерите го соборија рекордот на ЛШ

Сезонава веќе е најефикасна според просекот голови, 3,17 по меч (секои 27 минути по еден), а дури до финалето и да не биде постигнат...