Ознака: „Волмарт“

Седуммина се загинати во пукањето во „Волмарт“ во Вирџинија

Седум лица загинале, а неколку се повредени при синоќешното пукање во продавницата на „Волмарт“ во Чизпик во американската сојузна држава Вирџинија, информираа властите. Трагедијата следува...

Пандемијата не го сопре богатењето на најбогатите светски династии

Седиштата на арената „Бад Вoлтон“ во Фејетвил, Арканзас, која секое лето е домаќин на немерливо богатство, овој пат беа празни, откако ковид-19 дојде на...

„Волмарт“ ја лимитира продажбата на оружје и муниција поради масовните пукања

Американската компанија „Волмарт“ најави дека ќе престане да продава муниција за пиштоли и некои автоматски пушки во продавниците ширум САД, по последните масовни убиства...