Ознака: Боб Дилан

Том Џонс му го одзеде тронот на Боб Дилан

Сер Том Џонс стана најстариот музичар меѓу мажите, чиј најнов албум, насловен „Surrounded By Time“, го зазел врвот на британската топ-листа на албуми, објавија...

Над 300 милиони долари за авторските права на Боб Дилан

Музичката корпорација „Јуниверзал мјузик“ купи комплетен каталог со песните од Боб Дилан. Компанијата, наводно, платила деветцифрена сума за авторските права за една од највредните...

Боб Дилан по пауза од 8 години најави нов албум во...

Новиот албум „Rough and Rowdy Ways“ на еден од најголемите американски музичари и текстописци, награден со Нобелова награда за литература во 2016 година, ќе...

Тимоти Халамет ќе го глуми Боб Дилан

Музичкиот џин Боб Дилан (78) ќе добие својот долгометражен филм, а пејачот ќе го отелотвори младиот актер Тимоти Халамет (24), кој беше номиниран за...

Албумот „Blood on the Tracks“ на Дилан ќе биде објавен и...

Дилановиот класик кога станува збор за албумите, „Blood on the Tracks“, наскоро ќе биде пренесен на филм, а ќе го режира легендарниот режисер на...