Ознака: берат

Откриена „фабрика” за марихуана кај албански Берат, запленети 870 килограми

Албанската полиција ја финализираше полициската мега-операција со шифра „Бурa”, при што се запленети 870 килограми марихуана и уапсени 11 лица, јави дописничката на МИА...

Туѓите ниви ги берат како свои

Како што одминува летото и културите достигнуваат за берба, така и крадците се фокусираат на сѐ што макотрпно одгледуваат земјоделците, и така до доцна...

Колинда Грабар-Китаровиќ стана почесна граѓанка на Берат

Претседателката на Хрватска Колинда Грабар-Китаровиќ стана почесна граѓанка на албанскиот град Берат. Признанието, за кое едногласна одлука донесе Советот на општината пред два дена,на посебна...