Ознака: „Белград на вода“

Вучиќ најави инвестициски циклус вреден 10 милијарди евра

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, најави дека до крајот на оваа година ќе започне нов и досега најголем инвестициски и развоен циклус на државно...

Судски постапки против граѓански активисти

Граѓанската иницијатива „Не да(ви)мо Београд“ соопшти дека српските судски органи поднеле над 30 постапки против нивни активисти поради организирање на протестите за спречување на...