Ознака: антонио милошевски

СДСМ: Милошоски да се извини за скандалот „Кражба“

Во соопштението до јавноста, СДСМ побара од пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски да понесе одговорност и да поднесе оставка, поради информациите дека бил осудуван...

Милошоски: Победата на Пендаровски ќе се исплати со високи политички кредити

Граѓаните гласаа за Стево Пендаровски и имаат високи очекувања. Оние што гласаа за него, пред се мислам на политичките партии кои го одржаа ќе...

Антонио Милошоски на Фејсбук: Во четврток или петок ќе се сретнат...

Поранешниот Министер за надворешни работи Антонио Милошоски, на својот Фејсбук профил пишува дека средбата помеѓу Зоран Заев и Алексис Ципрас ќе се случи овој...