Ознака: Александар Кирацовски

Кирацовски: Кандидатите за градоначалници да се бираат на непосредни внатрепартиски избори

По завршувањето на внатрепартиските избори за претседател на СДСМ, поранешниот генерален секретар на социјалдемократите, Александар Кирацовски излезе со став дека за претстојните локални избори и кандидатите...

Кирацовски: Дел од уставните амандмани денеска ќе бидат доставени во Собранието

Дел од нацрт уставните амандмани денеска ќе бидат доставени до Собранието на Република Македонија, а постапката ќе почне да се реализира од понеделник па...

Кирацовски: Толпата имаше цел да убие, нѐ спасија обезбедувањето и Господ

По претседателот на Собранието Талат Џафери и министерот Дамјан Манчевски, за настаните во законодавниот дом на 27 април лани, попладнево во Кривичниот суд сведочи...

Џафери, Кирацовски и Манчевски ќе сведочат за нападот врз Села

Претседателот на Собранието Талат Џафери, министерот Дамјан Манчевски и пратеникот Александар Кирацовски, претпладнево дојдоа во Кривичниот суд за да сведочат во процесот за нападот...